+

کفپوش های سه بعدی و اپوکسی


پست شده در تاریخ 1396/12/24 توسط گروه آموزشی در مقالات

  • به اشتراک بگذارید


اپوکسی و ویژگی های اپوکسی

 


اینستاگرام خانه جدید من                                                                            تلگرام خانه جدید من

 


 

اپوکسی چیست؟

در میان مردم جامعه کلمه اپوکسی همراه با واژه کفپوشهای سه بعدی یا تنها به کار میرود که این محصول یک پوشش پلیمری یک پارچه مقاوم می باشد.

اپوکسی در فضاهای متفاوتی با نیاز های متفاوتی از هتل ها گرفته تا بارکیتگ ها قابل اجرا میباشد.

اپوکسی شیرازاپوکسی شیرازاپوکسی شیراز

خانه جدید من آماده اجرای انواع اپوکسی در محیط شما میباشد

اما در میان افراد تخصصی تر اپوکسی همراه با جزئیات بیشتری میباشد.

اپوکسی شیراز

کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوشهای اپوکسی از اختلاط رزین اپوکسی و‌هاردنربدست می‌آید. اپوکسی کفپوشی است یکپارچه و پلیمری با مقاومت بسیار زیاد که در برابر حلال های شیمیایی و سایش و در برابر مایعات غیر قابل نفوذ است  و بر روی سطوح مختلف مثل سطوح بتنی ِ چوب ِ سرامیک و...  با ضخامت های مختلف تا 5 میلیمتر بصورت کاملا یک دست قابل اجرا می باشد وساختار پلیمری روکش حاصله بدلیل عدم استعمال حلال پس از کیورینگ ثابت مانده و هیچ گونه کاهش حجم یا قطر در آن دیده نمی‌شود. یکپارچگی و مقاومت بالای مکانیکی وشیمیائی باعث کاربرد وسیع این روکش در صنایع مختلف شده است.اجزای اصلی این کفپوشها معمولا از رزین اپوکسی بر پایه هاردنر سیکلو آلیفاتیک پلی آمین تغییر یافته و با ساختار آروماتیک و بر پایه بیس فنلa می باشد.

اپوکسی شیراز

کفپوش اپوکسی روکش یکپارچه از رزین اپوکسی با ضخامت متفاوت از 0.3 الی 5 میلی‌متر و بیشتر  با فام  دلخواه و سطحی براق که از دلایل کاربرد آن مقاومت بالا دربرابر حلال‌ها، اسیدها، بازها و نمک‌ها، عدم جرم پذیری،  ضد باکتری، طول عمر بالا، سرعت اجرای بالای عملیات، تنوع رنگ و طرح، عایق، نظافت آسان، مقاومت مکانیکی و عدم ترک خوردگی می‌باشد.

اپوکسی شیرازاپوکسی شیراز 

تاریخچه

در سال 1934 پل شلاک آلمانی نخستین پژوهشگری بود که موفق به سنتز رزین اپوکسی شد و اختراع را به نام خود ثبت نمود. کاشف بیسفنول آ دکتر پیر کاستان از سوئیس بود که در سال 1938 میلادی این اختراع را ثبت نمود. این اختراع را کمپانی سیبا ثبت کرد که تبدیل به یکی از سه تولیدکننده بزرگ اپوکسی در دنیا شد. این شرکت در دهه 90 میلادی دستخوش مشکلات داخلی گشت و به کمپانی هانتسم آمریکا واگذار شد. اما رزین اپوکسی به شکل امروزی در سال 1946 میلادی از ترکیب اپی کلروهیدرین و بیسفنول آ توسط سیلوان اوون گرینلی از کمپانی دوو-رینولدز  سنتز و ثبت اختراع شد. این کمپانی بعدها توسط کمپانی مواد شیمیایی شِل  خریداری شد و بعد از چند بار دست به دست شدن؛ هم اکنون بخشی از شرکت هگزیون آمریکا است.

اپوکسی شیرازاپوکسی شیرازاپوکسی شیراز

انواع کفپوش‌های اپوکسی

کفپوشهای اپوکسی

کفپوش ضد اسید: این پوشش به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی و شیمیایی بسیار خوب جهت کلیه سطوحی که در معرض مواد شیمیایی، گازوئیل، بنزین، روغن و فاضلاب‌های صنعتی و… قرار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کفپوش ورزشی

کفپوش معمولی با مقاومت مکانیکی و شیمیایی متوسط

کفپوش آنتی استاتیک (کانداکتیو): این روکش بر پایه رزین اپوکسی و سخت‌کننده ویژه به همراه افزودنی‌های خاص فرموله می‌شود. قابلیت انتقال جریان الکتریسیته ساکن را دارا می‌باشد و به همین دلیل به روکش ضد جرقه نیز معروف می‌باشد.

 

گروتها

کاشیکاری ضد اسید

فایبر ضد اسید

پلیمر

اپوکسی شیراز

آنتی باکتریال: روکش‌های اپوکسی مزایای زیادی دارند که نسبت به سایر پوشش‌های کف ارجع هستند. بتن سطح به علت خاصیت قلیایی ذاتی خود به واسطه وجود ناخالصی‌های فلزی به راحتی مورد آسیب مواد شیمیایی قرار می‌گیرد.

آنتی داست: این محصول بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول آ و هاردنر پلی آمین طراحی گردیده است. گرانروی مناسب این محصول سبب ایجاد خاصیت Self Leveling می‌شود و پس از اجرا دارای سطح شفاف می‌باشد.

فلکسیبل: کفپوش اپوکسی S.CF.04 و هاردنر اپوکسی HR-03 بر پایه رزین اپوکسی اولیگوآکریلات پلیمر و هاردنر پلی آمید و آمینتولید وارائه می‌گردد.

معمولی: کفپوش اپوکسی S-CF-01 و هاردنر HR-01. رزین اپوکسی بیسفنول A و هاردنر پلی آمینی تغییر شکل یافته اجزا تشکیل دهنده این محصول می‌باشد.

کفپوش ورزشی

کفپوش صنعتی

کفپوش معمولی

کفپوش تارتان

کفپوش‌های پلی یورتان

 

خطرها

مهمترین خطر مرتبط با استفاده از اپوکسی، حساس‌شدگی نسبت به سفت‌کننده‌است؛ که در طول زمان ممکن است منجر به واکنش‌های آلرژیک شود. این واکنش‌ها گاهی ممکن است پس از گذشت چندین روز از زمان تماس رخ دهد. استفاده از اپوکسی یکی از دلایل اصلی آسم شغلی در میان استفاده‌کنندگان پلاستیک است بیسفنول آ که در رزین اپوکسی به کار می‌رود، عاملی شناخته‌شده در ایجاد اختلال در کار غدد درون‌ریز است.

توجه داشته باشید که این مشکلات بیشتر برای کسانی که در تماس مدام با مواد خشک نشده هستند رخ میدهد اما از تمام کسانی که قصد اجرای اپوکسی در محیط خود دارند تقاضا دارم که تا خشک شدن نهائی با مواد اپوکسی مخصوصا مواد خشک کننده ها تماس مستقیم نداشته باشند.

ما نگاه های خاص را می خواهیم!

اپوکسی شیراز

اجرای انواع اپوکسی در ایران

شیراز-مشهد-تهران-تبریز-اصفهان--یزد و شهرهای دیگر

اپوکسی شیراز


:منبع


مدیریت خانه جدید من

ارتباط با مدیریت

 وحید مهبودی

07132010
تلفن: 5142 307 0917
CEO@mynewhouse.ir

مشاوره و فروش

بعد از اولین تماس از محل شما بازدید به عمل آمده و بهترین متریال را از نظر طرح و کیفیت به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

نصب کاغذ دیواری

خدمات نصب

نصب تمام متریال ها توسط گروه های آموزش دیده انجام میشود.

آمار بازدید

 افراد آنلاين: 1 نفر
  بازديد امروز: 195 نفر
  بازديد هفتگی: 314 نفر
  بازديد ماهانه: 314 نفر
  بازديد كل: 314 نفر